Dachówka mnich-mniszka jest jedną z najbardziej wyróżniających się dachówek. Kształt dachówek typu mnich - mniszka jest najprostszą i najstarszą z form elementów dachowych. Dachówki te stosowane są w niezmienionym kształcie od ponad dwóch tysięcy lat i wciąż są wykorzystywane do prac renowacyjnych, jak również na dachach nowych budynków prywatnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Dachówki te układa się parami, dachówkę dolną zwaną mniszką, mocuje się bezpośrednio na łatach, natomiast dachówką górną zwaną mnichem przykrywa się kolejno mniszki zakrywając linie styku dachówek dolnych.

Obecnie na rynku dachówki te posiadają szeroki wachlarz kolorów. Inwestor nie jest ograniczony do wyboru tylko koloru naturalnej gliny ponieważ producenci zadbali o różnorodną paletę kolorów, w której dodatkowo możliwe jest mieszanie poszczególnych kolorów, co daje efekt typowych dachów śródziemnomorskich.
W naszym asortymencie znajdziecie Państwo dachówki mnich-mniszka trzech producentów: SanMarco Terreal Italia, Tognana oraz FBM.

Dachówka ceramiczna mnich mniszka

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe